Szczegółowe informacje o szkole i dokumenty szkolne dostępne są w zakładce BIP Biuletyn informacji Publicznej – zachęcamy do odwiedzenia strony BIP.

W styczniu 2020 roku została podpisana umowa patronacka pomiędzy Zespołem Szkół nr 1 Technikum nr 1 w Grodzisku Mazowieckim a firmą Aryzta sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim.
ARYZTA jest jednym z największych producentów mrożonych produktów piekarniczych na świecie. Od 2000 roku rozpoczęła produkcję w Grodzisku Mazowieckim.
Na mocy umowy w roku szkolnym 2019/2020 objęto patronatem klasę 2 abht. Jej priorytet to dążenie do poszerzenia kwalifikacji uczniów, głównie w ramach umiejętności i aktywności zawodowych.
Firma zapewnia nadzór metodyczno-dydaktyczny poprzez dodatkowe inicjatywy edukacyjne, cykliczne spotkania i warsztaty dla uczniów odbywające się na terenie zakładu oraz szkoły. Opiekunowie będą wspierać uczniów w planowaniu kariery zawodowej, a przede wszystkim przekazać im wiedzę praktyczną z zakresu produkcji żywności.

klasa patronacka 201819 października 2018 r. uczniowie ZS nr 1 z klasy technik żywienia i usług gastronomicznych, odbywający praktykę zawodową w hotelu Sheraton, Wetin, Bristol (klasa patronacka) poznali Szefa Kuchni Hotelu Sheraton - Marcina Sasina.
Pasją Pana Marcina jest kuchnia azjatycka. W swojej karierze miał możliwość pracy z najlepszymi tajskimi mistrzami kulinarnymi, którzy odkryli przed nim smaki, aromaty, a zarazem sekrety tej kuchni świata. W proponowanym przez siebie menu koncentruje się głównie na Tajlandii, Indonezji, Wietnamie i Chinach. Orientalne smaki i aromaty tej niezwykle wyszukanej kuchni możemy poznać, udając się do restauracji InAzia w warszawskim hotelu Sheraton.
Pan Marcin przybliżył uczniom klasy patronackiej tajniki gastronomii XXI wieku. Dowiedzieli się o istotnych kwestiach, dotyczących bezpieczeństwa produkcji, nowoczesnych urządzeniach i maszynach w kuchni, kuchni molekularnej, kwiatach jadalnych oraz niespotykanych owocach i warzywach, które pojawiają się na stołach współczesnych restauracji, a także o dekorowaniu potraw (Plating Presentation).

Podpisanie umowy patronackiej pomiędzy Zespołem Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim a firmą Aryzta

Uroczyste zakończenie roku w klasie patronackiej

Szkolenie "filetowanie ryb"

Smacznie, zdrowo i sportowo

Regionalne Podróże Kulinarne 2020

Kto jest Online

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Dopalacze kradną życie

E-papierosy-profilaktyka