See other templates

26.04.2019 r. - piątek godzina 12.00 sala gimnastyczna

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1

Szanowni Państwo
Dnia 8 kwietnia 2019 Nasza Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej.
Nasz strajk nie ma charakteru politycznego.
Walczymy o godność i szacunek dla zawodu nauczyciela i  wysoki poziom edukacji, której adresatem są Państwa dzieci.
Dziękujemy za wsparcie i wyrozumiałość.

Nauczyciele

klasa patronacka 201819 października 2018 r. uczniowie ZS nr 1 z klasy technik żywienia i usług gastronomicznych, odbywający praktykę zawodową w hotelu Sheraton, Wetin, Bristol (klasa patronacka) poznali Szefa Kuchni Hotelu Sheraton - Marcina Sasina.
Pasją Pana Marcina jest kuchnia azjatycka. W swojej karierze miał możliwość pracy z najlepszymi tajskimi mistrzami kulinarnymi, którzy odkryli przed nim smaki, aromaty, a zarazem sekrety tej kuchni świata. W proponowanym przez siebie menu koncentruje się głównie na Tajlandii, Indonezji, Wietnamie i Chinach. Orientalne smaki i aromaty tej niezwykle wyszukanej kuchni możemy poznać, udając się do restauracji InAzia w warszawskim hotelu Sheraton.
Pan Marcin przybliżył uczniom klasy patronackiej tajniki gastronomii XXI wieku. Dowiedzieli się o istotnych kwestiach, dotyczących bezpieczeństwa produkcji, nowoczesnych urządzeniach i maszynach w kuchni, kuchni molekularnej, kwiatach jadalnych oraz niespotykanych owocach i warzywach, które pojawiają się na stołach współczesnych restauracji, a także o dekorowaniu potraw (Plating Presentation).

Partnerzy kształcenia zawodowego

• logo_bristol.jpg