klub szkol unicef logo20 listopada to dzień wyjątkowy – tego dnia przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami a z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka jest również wyjątkowym dniem dla społeczności naszej Szkoły. Doceniając i wspierając działania UNICEF na rzecz dzieci na całym świecie zostaliśmy członkami Klubu Szkół UNICEF.

Jesteśmy razem i zmieniamy świat na lepsze!
Więcej informacji o UNICEF tutaj: https://unicef.pl/