W styczniu 2020 roku została podpisana umowa patronacka pomiędzy Zespołem Szkół nr 1 Technikum nr 1 w Grodzisku Mazowieckim a firmą Aryzta sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim.
ARYZTA jest jednym z największych producentów mrożonych produktów piekarniczych na świecie. Od 2000 roku rozpoczęła produkcję w Grodzisku Mazowieckim.
Na mocy umowy w roku szkolnym 2019/2020 objęto patronatem klasę 2 abht. Jej priorytet to dążenie do poszerzenia kwalifikacji uczniów, głównie w ramach umiejętności i aktywności zawodowych.
Firma zapewnia nadzór metodyczno-dydaktyczny poprzez dodatkowe inicjatywy edukacyjne, cykliczne spotkania i warsztaty dla uczniów odbywające się na terenie zakładu oraz szkoły. Opiekunowie będą wspierać uczniów w planowaniu kariery zawodowej, a przede wszystkim przekazać im wiedzę praktyczną z zakresu produkcji żywności.