7 grudnia 2018 r. w DORAM Centrum Sztuki Kulinarnej odbył się X Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia”. Organizatorem konkursu byli ZSG im. prof. E. Pijanowskiego w Warszawie, Grupa Dora Metal, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni i firma Combi Co Sp. z o.o.
Zespół Szkół nr 1 w konkursie gastronomicznym reprezentowali Patrycja Brejnak z klasy 4bt i Damian Staniak z klasy 3ct.
W Olimpiadzie Młodych Baristów swoje umiejętności zaprezentował Maciej Pasenik z klasy 1aht.
Konkurs gastronomiczny podzielony został na dwie części:
- wykonanie zakąski o charakterze "amuse bouche" z wykorzystaniem śledzia – filet a’la matias (wykonanie Damian Staniak),
- wykonanie dania głównego z obowiązkowym wykorzystaniem mięsa wołowego z części górnej zrazowej, ziemniaków, goździków i deseru z wykorzystaniem sera twarogowego tłustego i buraka czerwonego (wykonanie Patrycja Brejnak, Damian Staniak).

Olimpiada Młodych Baristów składała się z 3 części.
Część 1 to test wyboru, który zawierał 15 pytań z zakresu podstawowej wiedzy na temat pochodzenia kawy, jej gatunków, rodzajów palenia ziaren, mielenia wypalonej kawy, walorów aromatycznych i smakowych, sposobu zaparzenia i serwowania kawy.
Część 2 to część praktyczna - wykonanie "espresso i cappuccino z latte art".
Część 3 - własna kompozycja kawowa.
Maciej Pasenik zajął 3 miejsce w Olimpiadzie Młodych Baristów. Patrycji, Damianowi i Maćkowi serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i kreatywność w przygotowaniach do zmagań konkursowych oraz godne reprezentowanie szkoły w finale konkursu.
Uczestników przygotowały Pani Agnieszka Siwik i Pani Julita Kaczmarek.

 

CERTYFIAKTY

Dziennik LIBRUS

librus

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ

PRO MASOVIA

medal promasovia

Wiarygodna szkoła

Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości

Srebrna Szkoła

srebrna tarcza technikum 2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że TECHNIKUM NR 1 w Grodzisku Mazowieckim jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

Nasz kanał na Youtube

Regionalne Podróże Kulinarne 2019

regionalne podroze kulinarne

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

czytelnictwo

Zdrowie i higiena

MEN

RODO

rodo logo

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com
forklift certification