4 czerwca 2019r. w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim odbył się finał III Regionalnego Konkursu Gastronomicznego "REGIONALNE PODRÓŻE KULINARNE 2019". Do twórczej rywalizacji młodych adeptów sztuki kulinarnej, kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych zaprosił organizator - Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie oraz Zespół Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Grodziski i Burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Konkurs składał się z dwóch etapów: etap I – eliminacje,  przygotowanie przepisów konkursowych i zdjęć potraw konkursowych, etap II - wykonanie zgłoszonych potraw konkursowych i test wiedzy teoretycznej. Uczestniczyli w nim uczniowie z województwa mazowieckiego, łódzkiego i podlaskiego.

Cel przedsięwzięcia to rozbudzanie inicjatywy, pomysłowości i kreatywności uczniów szkół gastronomicznych oraz propagowanie regionalnych tradycji kulinarnych i promowanie utalentowanych uczniów oraz integracja szkół kształcących w zawodach gastronomicznych. Tematem wiodącym rywalizacji była "Kuchnia roślinna - moc zdrowia na talerzu". Do zadań uczestników należało wykonanie przekąski gorącej, deseru i smoothie. "Bohaterami" tych potraw były: kapusta biała, kasza jaglana, tofu, orzechy laskowe, natka pietruszki i jabłko. Do sporządzenia dań trzeba było zastosować przynajmniej 2 z wymienionych surowców. Uczestnik mógł również wykorzystać dowolnie wybrane przez siebie inne surowce/półprodukty w zakresie laktoowowegetarianizmu. Czas na przygotowanie potraw konkursowych wynosił  90 minut.

Dania zostały ocenione przez jury według następujących kryteriów: przygotowanie mise-en-place, utrzymanie czystości i porządku na stanowisku po zakończeniu pracy, dobór składników, wykorzystanie różnych technik sztuki kulinarnej, smak potraw, pomysłowość i prezentacja, gospodarowanie surowcami.

Efekty pracy zespołów oceniało profesjonalne jury techniczne i degustacyjne. W skład Kapituły Konkursu weszli nauczyciele zawodu, szefowie kuchni i znawcy kuchni regionalnej:

mgr inż. Marzena Niedośpiał – przewodnicząca komisji konkursu, nauczyciel przedmiotów zawodowych, egzaminator OKE w Warszawie w zawodzie kucharz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, wieloletni juror w konkursach ogólnopolskich gastronomicznych, wicedyrektor ZSG w Warszawie im. prof. E. Pijanowskiego w Warszawie, ul. Poznańska 6/8,

doc. dr Bolesław Iwan – przedstawiciel Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie,

Tomasz Łagowski - szef kuchni w Pałacu Rozalin, zdobywca nagrody "Kucharz odkrycie roku 2018" według przewodnika 100 Best Restaurant, finalista wielu konkursów kulinarnych w Polsce i za granicą, takich jak Bocuse d’or Poland 2015, reprezentant Polski w Paryżu na finale Chef’s en or, zwycięzca Chef’s Fight, Mistrzostw Polski w Produkcie Regionalnym czy Chef’s en or Poland, felietonista w „Łowcu Polskim”, gdzie prezentuje dania z dziczyzny w nowej odsłonie, pod patronatem Polskiego Związku Łowieckiego,

Jarosław Chrzanowski – członek komisji, kucharz restauracji „Piknik” w Grodzisku Mazowieckim, absolwent ZS1 Technikum nr 1 w Grodzisku Mazowieckim,

Małgorzata Gipsiak – dyrektor generalny Arche Hotel Geologiczna, absolwentka ZS1 Technikum nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, absolwentka Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie – Zarządzanie Zasobami Ludzkimi,

Piotr Gipsiak – z-ca szefa kuchni  Courtyard by Marriott,  wielokrotnie brał udział w ogólnopolskich konkursach kulinarnych,

Marcin Masalski – członek komisji, fotograf kulinarny.

Równolegle do zmagań kulinarnych odbywał się konkurs wiedzy teoretycznej. Uczestnicy mieli do rozwiązania test "Warzywa, owoce, zboża i alternatywne sposoby odżywiania się”.

W części teoretycznej obradowało jury w składzie:

  1. mgr inż. Elżbieta Paśnicka – przewodnicząca jury części teoretycznej, przedstawicielka Zespołu Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, nauczycielka przedmiotów zawodowych,
  2. dr inż. Katarzyna Świąder – ekspert ds. żywności, międzynarodowy wykładowca akademicki,
  3. trzech opiekunów uczestników konkursu, wybranych w wyniku losowania:

Aldona Charzyńska – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie ul. Piłsudskiego 63,

Irmina Baran – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincenta Witosa w Leśnej Podlaskiej,

Dorota Szewd – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincenta Witosa w Leśnej Podlaskiej.

Konkursowym zmaganiom towarzyszyły wykłady z zakresu gastronomii i hotelarstwa prowadzone przez specjalistów branżowych – dr inż. Katarzynę Świąder - eksperta ds. żywności, międzynarodowego wykładowcę akademickiego - "Fakty i mity o super żywności"  oraz mgr inż. Agatę Gajek - specjalistę ds. jakości w zakresie audytu - "Audyt wewnętrzny jako narzędzie zapewnienia bezpieczeństwa żywności w przedsiębiorstwach sektora spożywczego".

Po chwilach niecierpliwego oczekiwania jury wyłoniło laureatów III Regionalnego Konkursu Gastronomicznego „REGIONALNE PODRÓŻE KULINARNE 2019”.

 Konkurs kulinarny:

I miejsce Weronika Łomża, Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich, ul. Św. Brata Alberta 1, 26-600 Radom,

II miejsce – Małgorzata Rutkiewicz, Zespołu Szkół Gastronomicznych, ul. Sienkiewicza 88, 90-357 Łódź,

III miejsce – Patrycja Brejnak, Zespół Szkół nr 1 Grodzisk Mazowiecki, ul. Żwirki i Wigury 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki.

Część teoretyczna konkursu:

I miejsce – Dominika Malejko, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie, ul. Piłsudskiego 63, 96-500 Sochaczew,

II miejsce – Julia Słowińska, Zespół Szkół nr 2 im. T. Kościuszki,  ul. Żołnierzy II Armii WP 20, 08-400 Garwolin,

III miejsce – Damian Staniak, Zespół Szkół nr 1 Grodzisk Mazowiecki, ul. Żwirki i Wigury 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki.

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy dziękują fundatorom nagród i sponsorom konkursu.

Fundatorzy nagród: Miasto i Gmina Grodzisk Mazowiecki, Powiat Grodziski, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie, Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, wydawnictwo OLESIEJUK, wydawnictwo WSiP, Hotel Sheraton, Hotel Arche Geologiczna Warszawa, firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości odzieży służbowej TEDMAR, Wine Direct, Pałac Rozalin, DUNI, GOBARTO.

Sponsorzy konkursu: Hurtownia Warzyw i Owoców BUKAT, ARYZTA, Restauracja Piknik w Grodzisku Mazowieckim, Bidfood FARUTEX – hurtownia dystrybutor żywności dla segmentu HoReCa w Polsce, OSM Grodzisk Mazowiecki.

Dzięki Państwa życzliwości młodzież miała zapewnione właściwe warunki do wykazania się swoimi umiejętnościami i mogła wziąć udział w twórczej rywalizacji, za co została godnie nagrodzona. Dziękujemy za wsparcie organizacji konkursu i pomoc w zrealizowaniu przedsięwzięcia.

 

Organizatorzy Konkursu

Dziennik LIBRUS

librus

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ

PRO MASOVIA

medal promasovia

Wiarygodna szkoła

Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości

Srebrna Szkoła

srebrna tarcza technikum 2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że TECHNIKUM NR 1 w Grodzisku Mazowieckim jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

Nasz kanał na Youtube

Regionalne Podróże Kulinarne 2019

regionalne podroze kulinarne

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

czytelnictwo

Zdrowie i higiena

MEN

RODO

rodo logo

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com
forklift certification