biblioteka 2017

W tym roku z przyjemnością obsługiwać Was bedą w Bibliotece Szkolnej:
p. Magdalena Lis,
p. Edyta Chmielnicka,
p. Magdalena Sztajner

Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00

Czekamy na Was!

ZBIORY
Nasza biblioteka dysponuje bogatym księgozbiorem liczącym ok. 20.000 książek. Każdy znajdzie coś dla siebie od poezji przez kryminał po literaturę współczesną oraz czasopisma.

• Głos Nauczycielski
  • Głos Pedagogiczny
  • Przegląd Gastronomiczny
  • Biuletyn Instytutu Pamięci Narodowej
  • Historia. Do Rzeczy
  • W Sieci Historii

Jak nie czytam - jak czytam!

W czerwcowe przedpołudnie o godzinie 10.00 uczestniczyliśmy w ogólnokrajowej akcji zachęcającej młodzież do czytania. Na trzeciej godzinie lekcyjnej Ci, którzy chcieli pochwalić się, że obcowanie z książką nie jest im obce, wyruszyli do ogrodu szkolnego i w wygodnych pozach - od postawy stojącej do wylegiwania się na trawie - zatapiali się w czytaniu właśnie. "Jak nie czytam, jak czytam" - to przewrotne hasło w zawadiackim tonie wyraża a nawet i obnaża optymistyczną prawdę, że uczniowie sięgają po książki. Tak więc prawda wyszła na jaw – czytamy książki, które nie stoją na półce z lekturami. Niechęć do książek ze szkolnego kanonu wynika z buntu uczniów do nakazów - jak sami mówią. Wśród czytelników pojawia się opinia, że lektury nieco "trącą myszką". Na szczęście są zwolennicy klasyki choć większość czytelników z większą przyjemnością sięga po literaturę współczesną.

Regionalne Podróże Kulinarne