26 października 2018 r. nasi uczniowie, którzy uczą się rozszerzonej informatyki (z klas 2cl i 3el) uczestniczyli w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Na miejscu zobaczyli odwzorowania postaci z gier, komiksów, filmów i seriali (wiernie wykonane stalowe figury Spider-Mana, Batmana i Iron Mana), wystawy LEGO (w tym Sokół Millennium złożony z 7500 części), modele i kolekcje World of Tanks i World of Warships oraz makiety, przedstawiające historyczne pola bitew, strefę wolnego grania, a także największą w tej części Europy strefę gier planszowych.
Uczniowie z ZS nr 1 pojechali na targi razem z młodzieżą z Technikum Informatycznego w Grodzisku Mazowieckim, co pozwoliło im zapoznać się z osobami o podobnych zainteresowaniach. Otrzymali certyfikat, potwierdzający udział w targach Warsaw Comic Show i Warsaw Game Show. Organizatorką wyjazdu była Pani Profesor Beata Waś.