Narodowe Święto Niepodległości jest jednym z najważniejszych dla Polaków świąt państwowych, obchodzonym corocznie 11 listopada. To niezwykle istotna data zapisana na kartach naszej historii. Upamiętnia  odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 po 123 latach zaborów. To moment, skłaniający do zadumy i refleksji. Rok 2018 związany jest z wydarzeniem szczególnym - setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

W piątek, 9 listopada 2018 r.,  uczestniczyliśmy w uroczystej akademii. Nasza szkoła odpowiedziała na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej i przyłączyła się do akcji "Rekord dla Niepodległej" o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Obchody  Narodowego Święta Niepodległości uczciliśmy śpiewając "Rotę", "Legiony", "Piechotę", "Przybyli ułani pod okienko" i "Mury". Głos zabrał również Dyrektor ZS nr 1 – Pan Cezary Skalski, który w swoim przemówieniu odniósł się do wielu ważnych faktów z historii Polski oraz podkreślił wielką wartość patriotyzmu i wolności.

Młodzież - pod kierunkiem nauczycieli historii - przygotowała też wystawę "OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI".

Rekrutacja 2019/2020

rekrutacja 2019 20

Dziennik LIBRUS

librus

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ

PRO MASOVIA

medal promasovia

Wiarygodna szkoła

Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości

Srebrna Szkoła

srebrna tarcza technikum 2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że TECHNIKUM NR 1 w Grodzisku Mazowieckim jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

Nasz kanał na Youtube

Regionalne Podróże Kulinarne 2019

regionalne podroze kulinarne

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

czytelnictwo

Zdrowie i higiena

MEN

RODO

rodo logo

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com
forklift certification