Przyjdź na dzień otwarty i dowiedz się jak zostać rodziną zastępczą!!
Spotkaj się ze specjalistami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Mazowieckim. Już 13 maja 2023 r. przy ul. Żydowskiej 19 (II piętro, sala konferencyjna nr 6) w godzinach 10-18 odbędzie się dzień otwarty na którym dowiesz się czy tworzenie rodziny zastępczej dla dzieci potrzebujących wsparcia jest właśnie dla Ciebie.

Na wszystkie nurtujące pytania odpowiedzą koordynatorzy Zespołu Pieczy Zastępczej, psycholog, pedagog oraz trenerzy szkolący kandydatów na rodziców zastępczych. Opowiedzą m.in. o tym czym jest piecza zastępcza i jakie są jej formy, odpowiedzą na pytania i wątpliwości dotyczące roli opiekuna zastępczego oraz jakie należy spełnić warunki, by uzyskać taki status. Przedstawią formy wsparcia rodzin zastępczych m.in. finansowego, specjalistycznego a także współpracy z koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej.
Informujemy również, że specjalnie dla Państwa w godz. 11.00 -14.00 będzie możliwe spotkanie z osobami, które prowadzą rodzinny dom dziecka na terenie powiatu grodziskiego, tak abyście Państwo mieli możliwość zadania pytań dotyczących rodzicielstwa zastępczego osobom, które na co dzień się tym zajmują.
Osoby zainteresowane spotkaniem prosimy o wcześniejszy kontakt pod numer tel: 22/724-15-70, 734-43-10 celem zapisania się na listę.

Zachęcamy także do zapoznania się z informacjami dotyczącymi rodzicielstwa zastępczego dostępnymi na stronie naszego Centrum http://www.pcpr.powiat-grodziski.pl/info/zawartosc/18 , http://www.pcpr.powiat-grodziski.pl/info/zawartosc/33 .