Dnia 16.11.2021r. odbył się po raz piąty międzyszkolny konkurs hotelarski "Zostań mistrzem hotelarstwa" w Zespole Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie.
W konkursie udział wzięły uczennice klasy 3atp: Natalia Popielarz oraz Gabriela Sosnowska.
Rywalizacja odbyła się w dwóch etapach:
- I etap: test pisemny z wiedzy z zakresu hotelarstwa
- II etap: rywalizacja w przygotowaniu wstawki dla gościa VIP
- II etap: rozmowa pracownika recepcji z gościem hotelowym dotycząca różnych trudnych sytuacji.
Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów w zakresie hotelarskim.

Za przygotowanie młodzieży do konkursu odpowiadała Pani Julita Kaczmarek.
Uczennice nabrały nowych doświadczeń, obyły się ze stresem oraz poznały wiele innych uczniów szkół hotelarkich.
Podczas konkursu wzięły również udział w wykładzie pana Karola Webera, znanego również jako Inspektor Hotelowy, który opowiadał o swoich przygodach, które nabył przez ponad 20 lat pracy w branży hotelarskiej.
Niech udział w konkursie będzie inspiracją do dalszego działania. Utwierdzenie się w przekonaniu, że zawód jaki został wybrany jest wyborem trafionym i nieprzypadkowym.