W murach naszej szkoły dn. 2 czerwca, odbył się finał pierwszej edycji Międzypowiatowego Konkursu: Prawda, dobro, piękno – wartości, które nigdy nie przeminą.
Patronem Honorowym uroczystości był Starosta Powiatu Grodziskiego. Pozostali patroni to Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz Radio Bogoria.
W gali zaprezentowało się jedenastu finalistów. Zmierzyli się oni z trudnym zadaniem interpretacji, nie tylko utworu poetyckiego, ale także, fragmentu powieści Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem.
Jury dokonało oceny prezentacji, biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, spójność utworu poetyckiego z prozą, oryginalność i trafność interpretacji, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny.
Zwyciężczynią konkursu została Wiktoria Taras z ZS nr 2 im. Gen. Józefa Bema w Milanówku. Drugie miejsca zajęła reprezentantka naszej szkoły Karolina Gołębiewska.

Trzecie miejsce zdobyła Weronika Urbaniak z ZSTiL Grodzisku Mazowieckim.
Prezentacjom recytatorskim towarzyszył występ Magdaleny Piątek. Konkurs został przygotowany przez panią profesor Edytę Pilch oraz przez panią profesor Edytę Bieganowską.