tk 2dzien

I SZKOLNY TURNIEJ RUMMIKUB

Zaangażowanie, skupienie i intensywne myślenie - takie emocje towarzyszyły dziś uczestnikom szkolnego turnieju Rummikub. Licznie zgromadzeni uczniowie brali udział w dwóch rundach turnieju walcząc o cenne i ciekawe nagrody(tablet, głośniki JBL oraz inne drobne bonifikaty ufundowane przez Radę Rodziców ZS1-dziekujemy
:) ) Niekwestionowanym mistrzem został Krzysztof Zdanowski z kl. 3alg. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Kuran kl. 3dlg, a trzecie Patryk Pakowski z kl. 2bt.
Zarówno wygranym, jak i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy.


Elżbieta Paśnicka i Emilia Żurecka

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

 

Wybuchowa chemia

 

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Chemiodziaki

Uczennice klasy 3dlp Gabriela Michalska i Aleksandra Szmajkowska realizują, projekt pt Chemiodziaki, który zaprezentowały podczas Tygodnia Kultury.
Celem projektu jest zgromadzenie środków na ul dla lokalnego hodowcy. Uczennice pokazały jak powstaje miód ,jaki jest jego skład chemiczny i przypomniały rolę pszczół w przyrodzie.

Previous Next Play Pause
1 2 3

 

Dzień 22.03.2022 r. był drugim dniem Tygodnia Kultury w Dziesiątce. Wśród licznych atrakcji odbył się wykład dla zainteresowanych tematyką kryptografii.
Obecni na spotkaniu mogli dowiedzieć się zgodnie z tematem spotkania - "Co łączy Bitcoina, numery PESEL i sposób przechowywania danych o hasłach użytkowników w sieci?"
Na początku omówiona została budowa numeru pesel. Co oznaczają poszczególne cyfry i czym jest suma kontrolna. Jak obliczyć sumę kontrolną, do czego się przydaje.
Zainteresowanie słuchaczy wzbudziła informacja czym jest HASH, w jakiej formie przechowywane są nasze hasła w sieci oraz gdzie można sprawdzić, czy nasze hasła zostały wykradzione przez hakerów. Prowadzący podkreślił jak ważne jest tworzenie oryginalnych, mocnych haseł.
Na koniec można było dowiedzieć się o zastosowaniu HASH-y w Bitcoinie i jakie jest szacowane zużycie prądu przez sieć Bitcoin, czyli o złym wpływie na środowisko.
Wykład poprowadził absolwent naszej szkoły - Adrian Głuchowski, zaproszony przez p. Małgorzatę Głuchowską.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4